ورود به سیستم برای دانشجویان  والدین  ورود به سیستم برای    ورود به سیستم برای کارکنان   راهنمای سیستم ورود به سیستم
  مهمانسرا مرکز بهداشت مرکز مشاوره اداره تربیت بدنی اداره تغذیه اداره رفاه اداره خوابگاه ها امور دانشجویی  
 

تعداد مطالب : 3  مورد

 
 
تاریخ ارسال : 11 تير سال 1397

 
  توصيه هايي به والدين جهت رويارويي موثر با مشکلات احتمالي قبولي فرزندشان در دانشگاه

توصيه هايي به والدين جهت رويارويي موثر با مشکلات احتمالي قبولي فرزندشان در دانشگاه

براي اکثر دانشجويان تحصيل در دانشگاه توام با نگراني و احساس فشار است. دوري از خانواده ،دوستان،شهر،محله ، مواجهه با فرهنگ هاي مختلف ، تغيير نوع فعاليتهاي اجتماعي ، تعارض نقش ها و تمايل به کسب استقلال مي توانند به عنوان عوامل استرس زا ، دانشجو را با تنيدگي هاي فراواني مواجه سازد و بديهي ست که حمايت اجتماعي از دانشجويان به ويژه از جانب خانواده به عنوان حفاظي مطمئن در مواجهه با استرس هاي مختلف اين دوره از زندگي و پيشگيري از آسيب هاي رواني-اجتماعي عمل مي کند.

در عصري که جهان به دهکده اي جهاني تبديل شده و تبادل افکار و اطلاعات به سرعت برق امکانپذير است ، به نظر مي رسد تعامل دانشگاه با خانواده دانشجويان به منظور اطلاع رساني متقابل در حوزه بهداشت رواني مي تواند منجر به کاهش تنيدگي و فشار رواني دانشجويان و خانواده هايشان شده و به سازگاري هرچه بيشتر آنان با شرايط جديد کمک کننده باشد.تعامل موثر دانشگاه و خانواده در نهايت منجر به افزايش عملکرد تحصيلي ، اجتماعي و روانشناختي دانشجويان مي گردد.

والدين گرامي : همانگونه که جدايي فرزندتان از شما و دوري از عوامل دلبستگي قديمي به واسطه قبولي در دانشگاه منجر به ايجاد احساس فشار رواني و تنيدگي وي و گاها" موجب پديدآيي علائمي همچون احساس تنهايي و اندوه و کاهش تحمل ، بيقراري ، انزوا و گوشه گيري و ابتلاء به درد غربت (Home sick) مي شود که متاثر از ناتواني در سازگاري با محيط جديد است ، همچنين اين جدايي ميتواند براي شما نيز که تاکنون از فرزندتان دور نشده ايد ،  تجربه اي جديد و فشارزا باشد. لذا از آنجاييکه در اين دوره مهم انتقال غالبا" والدين سعي مي کنند که فرزندشان را براي پذيرش شرايط زندگي جديد آماده کنند ، بنابراين بايستي خودشان از توانايي هاي لازم براي رويارويي با مشکلات احتمالي اين دوره برخوردار باشند. در اين راستا توجه به نيازهاي عاطفي خود و فرزندتان ، جهت آماده سازي او و شما براي تجربه زندگي دانشجويي موثر خواهد بود.

ادامه دارد . . . .

تاریخ ارسال : 3 مهر سال 1396

 
تاریخ ارسال : 8 خرداد سال 1396

 
 

جزوه درسي حقايقي درباره زندگي سالم و بدور از مواد

هفته سراي دانشجويي 12-7 ارديبهشت

سخنراني سرکار خانم دکتر نعيمي در مورد آشنايي با طب سنتي 1398/2/9

برگزاري غرفه سلامت در هفته سلامت توسط مرکز بهداشت و درمان ارديبهشت 1398

اتاق نمونه و معيار هاي اتاق نمونه1398

پرداخت اجاره بهاي خوابگاه درنيمسال دوم سال تحصيلي 98-97

درخواست خوابگاه براي سال تحصيلي 99-98

سمپاشي و نظافت خوابگاهها در ايام تعطيلات عيد نوروز

شرايط و مهلت ثبت نام خوابگاه براي نيمسال دوم سال تحصيلي 98-97

قابل توجه دانشجوياني که نسبت به تمديد و انصراف اقدام نکرده اند


   

مهمترین پیوندها